foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
JESTEŚMY SZKOŁĄ BEZPIECZNĄ - PRZYJAZNĄ UCZNIOM I ICH RODZICOM

Szkoła Społeczna

im. Chrystiana Piotra Aignera w Puławach

STATYSTYKI

Użytkowników:
18253
Artykułów:
54
Zakładek:
9
Odsłon artykułów:
91636
Dzisiaj jest: 27 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Iwony, Sabiny, Wincentego

 

Pod koniec lat osiemdziesiątych w sytuacji przełomowych zmian zachodzących w Polsce powstał sprzyjający klimat dla inicjatyw obywatelskich. W okresie tym w wielu miastach naszego kraju zaczęły powstawać szkoły społeczne i prywatne. Stanowiły one alternatywę dla istniejących szkół państwowych. Zamiarem ich twórców było stworzenie bardziej przyjaznego środowiska szkolnego, dostosowanie metod nauczania do zmieniającej się rzeczywistości.

Szkoła Społeczna im. Ch. P. Aignera rozpoczęła swoją działalność 1 września 1990 r. z inicjatywy członków Fundacji Szkół Społecznych. W grudniu 1990 r. na wniosek piętnastu członków założycieli zostało powołane Puławskie Towarzystwo Edukacyjne i od tej pory jest ono organem nadzorującym pracę szkoły. Pierwszym Prezesem Towarzystwa została pani Alicja Bobrowska, następnie funkcję tę pełnili panowie Sławomir Leszczyński, Jerzy Niedzielski i Kazimierz Tarasiuk, który przewodniczy PTE obecnie.

Szkoła nosi imię Chrystiana Piotra Aignera, puławianina, znakomitego architekta czasów oświecenia.

Siedzibą szkoły od początku jej istnienia jest budynek wzniesiony w latach 60-tych przy ulicy Moniuszki 1. Ponieważ do momentu rozpoczęcia pracy szkoły w obiekcie mieściło się przedszkole, budynek wymagał przystosowania do nowej funkcji. W pierwszym roku nauki prace adaptacyjno-remontowe były prowadzone równocześnie z zajęciami dydaktycznymi.

Przedstawiając Państwu krótka historię szkoły pragniemy podać kilka istotnych informacji.

Naszymi atutami bez wątpienia są małe, kilkunastoosobowe klasy, bliższy kontakt nauczyciela z uczniem, możliwość indywidualnych konsultacji, większa liczba godzin nauki języków obcych. Uczniowie zdobywają wiedzę informatyczną w nowoczesnej pracowni komputerowej z dostępem do internetu. Dodatkowym atutem szkoły jest fakt, że znajdują w niej miejsce uczniowie z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. Wśród pozostałych dzieci czują się dobrze i bezpiecznie.

Warunki pracy i nauki w szkole są bardzo dobre. Każda klasa ma własną salę, w której uczniowie i ich rodzice czują się w pełni gospodarzami. Często wspólnie pracują nad podniesieniem estetyki klasy.

Korzystne położenie szkoły pozwala w dni pogodne na pełny relaks na świeżym powietrzu podczas przerw między lekcjami.

W naszej szkole młodzież zdobywa wiedzę pod okiem doświadczonych i dobrze przygotowanych pedagogów. Uczniowie wielokrotnie brali udział w

konkursach przedmiotowych. Nasze uczennice, Dagmara Kowalska i Gabriela Sidor dwukrotnie były stypendystkami Prezesa Rady Ministrów.

Podczas dwunastoletniej działalności szkoły uczniowie uczestniczyli w wielu interesujących spotkaniach, spędzili miłe chwile na licznych, ciekawych wycieczkach, wysłuchali szeregu pouczających wykładów, obejrzeli wiele sztuk teatralnych i filmów.

Szkoła utrzymuje się z czesnego i skromnej subwencji oświatowej. Dzięki wielu życzliwym osobom poważniejsze prace remontowe zostały sfinansowane z budżetu Miasta. W sytuacjach awaryjnych szkoła może liczyć na życzliwą pomoc pobliskich instytucji (IUNG, OPEC).

Copyright © 2020 AIGNER Rights Reserved.