Zakończenie roku szkolnego

Dzień Dziecka

... był okazją do wspólnego ogniska i turnieju gier planszowych.

Nasze breloczki reklamowe

... powstają w szkolnej pracowni komputerowej od pomysłu do efektu końcowego. Pracujemy też nad modelem Świątyni Sybilli projektu naszego patrona.

Rozdanie świadectw absolwentom

Pożegnaliśmy absolwentów. Życzymy wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Odwiedzajcie nas!

Przed Świętami Wielkanocnymi

Wizyta w Muzeum Czartoryskich

W dniu 28.03.2022 r. odwiedziliśmy pobliskie Muzeum Czartoryskich. Ekspozycja stała i wystawa "W podróży" okraszone opowieściami pani przewodnik zrobiły na nas duże wrażenie.

Zbiórka elektroodpadów

W dniach 10-15.01.2022 r.  wspólnie z Polską Korporacją Recyklingu zorganizowaliśmy zbiórkę elektrośmieci. W ciągu tygodnia zebraliśmy ich blisko tonę! Nadrzędnym celem zbiórki było pogłębienie wrażliwości ekologicznej naszych uczniów, a tym samym dbałości o stan środowiska.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

40-ta rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Z okazji 40-tej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, pan Mariusz Bednarski wygłosił interesującą prelekcję na temat tamtych wydarzeń. Dziękujemy!

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem - tak jak my, uczniowie z tzw. „Aignera”.

Zachęceni przez nauczycielkę matematyki, wspierani przez rodziców, panią Dyrektor, nauczycieli i pracowników szkoły, przystąpiliśmy do działania, którego efektem było przygotowanie 27 upominków mikołajowych dla dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Puławach.


Organizowanie pomocy innym połączyliśmy ze wspólnym celebrowaniem mikołajek uczniów z nauczycielami naszej szkoły. W tym dniu dawanie prezentów było równie przyjemne, jak ich otrzymywanie, a przy tym poświęcony czas był wypełniony radością i uśmiechem.

Szkoła do hymnu

W dniu 10.11.2021 o godz. 11:11, mimo wysokiej absencji i nauczania zdalnego, dołączyliśmy do ogólnopolskiego śpiewania hymnu narodowego. #szkoladohymnu

Szkoła pamięta

Przed świętem Wszystkich Świętych wzięliśmy udział w akcji #szkolapamieta. Nasi uczniowie pamiętają o puławskim poecie - Jerzym Harasymowiczu i poległych w obronie Polski.

Szkolny turniej tenisa stołowego

Na jesienny spleen  sposób znalazła energetyczna pani Ania od WF-u. 26.10.2021 zorganizowała szkolne rozgrywki ping-ponga. Zwycięzcom gratulujemy!

Światowy Dzień Zwierząt

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który przypada 4 października, przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Puławach. Chętnych do udziału w akcji nie brakowało! Wierzymy, że przekazane przez nas dary sprawią radość podopiecznym schroniska. 

Lubelski Festiwal Nauki

W ramach XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki, odbywającego się w terminie 18-24 września 2021 roku, prezentowanych było wiele ciekawych projektów naukowych i kulturalnych. Uczniowie naszej szkoły również uczestniczyli w tegorocznym wydarzeniu.

W dniu 20 września br. najpierw odwiedziliśmy Uniwersytet Medyczny w Lublinie, gdzie wzięliśmy udział w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych, przybliżających anatomię i fizjologię ludzkiego ciała. Zapoznaliśmy się z podstawowymi badaniami, między innymi: osłuchiwaniem płuc za pomocą stetoskopów, osłuchiwaniem serca, pomiarem ciśnienia tętniczego i tętna, a także pulsoksymetrią. Przez chwilę mogliśmy się wcielić w rolę lekarza, co stanowiło ciekawe doświadczenie. 


Kolejnym miejscem naszego spotkania z „Nauką bez granic” był Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, Wydział Biologii i Biotechnologii. Pani dr hab. Małgorzata Wrzesień oraz pani mgr inż. Karolina Tymoszuk przygotowały i poprowadziły wartszaty, podczas których mogliśmy za pomocą kluczy i sprzętu laboratoryjnego rozpoznawać różne rodzaje surowców tkankowych (kwiaty, owoce, korzenie, liście) oraz beztkankowych (olejki, oleje, miody), wykorzystywanych w kosmetologii i lecznictwie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i bez wątpienia na długo pozostaną w naszej pamięci.

Z kolei w dniu 21 września, uczestniczyliśmy w lekcji terenowej, która odbyła się w stacji agrometeorologicznej przy IUNG w Puławach, który włączył się w organizację festiwalu. Po dotarciu na miejsce, po terenie stacji oprowadzał nas jej pracownik, który w ciekawy sposób zaznajomił nas z pracą meteorologa. Z bliska mogliśmy obejrzeć poszczególne przyrządy do pomiaru różnych elementów pogody. Pan meteorolog wyjaśnił nam na czym polega jego praca, jak są opracowywane i do czego służą zbierane tu informacje o pogodzie. Pobyt w stacji meteorologicznej upłynął nam szybko, a uzyskane informacje poszerzyły naszą wiedzę w tej dziedzinie i mogą nam się kiedyś przydać.

Druk 3D

Pod koniec roku szkolnego 2020/2021 na lekcjach informatyki mieliśmy możliwość zaprojektowania w programie Tinkercad  i wydrukowania na drukarce 3D własnych trójwymiarowych obiektów. Wydrukowaliśmy m.in. własną biżuterię, kostki do gry i... astrobota.