Opinie o uczelniachInformacje dla maturzystów

1

Szanowni Państwo,

z uwagi na liczne prośby komitet organizacyjny Pracowni Liderów Prawa Junior postanowił wydłużyć rekrutację do wskazanego programu edukacyjnego. W celu poszanowania zasady równości ponawiamy zaproszenie skierowane do uczniów z Państwa szkoły do udziału w rekrutacji. 

 

PRACOWNIA LIDERÓW PRAWA JUNIOR to nowoczesna forma kształcenia przyszłych państwowych elit zaadresowana do pełnoletnich uczniów ze szkół ponadpodstawowych. W ramach zjazdów szkoleniowych uczestnicy pod okiem znanych specjalistów z najbardziej renomowanych polskich uczelni, jak również praktyków z obszaru służby publicznej będą mieli okazję nabywać wiedzę i poszerzać swoje kompetencje z zakresu takich dziedzin nauki, jak: prawo, politologia, socjologia, ekonomia, czy stosunki międzynarodowe.

 

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne, natomiast dla najlepszych absolwentów przewidziane są atrakcyjne, płatne staże w instytucjach o strategicznym znaczeniu dla funkcjonowania państwa.

 

I etap rekrutacji polega na wypełnieniu formularza do 27 marca 2023 r.

 

II etap rekrutacji to rozmowa rekrutacyjna. 

 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej programu: https://plpjunior.iws.gov.pl/

2

Warszawa, dn. 21 marca 2023


Szanowni Państwo,


Z uwagi na odczuwalne skutki spowodowane pandemią oraz szereg trudności, jakie napotykali w ostatnich latach polscy uczniowie, w imieniu Polskiego Instytutu Edukacji informujemy o DARMOWYM Kursie Maturalnym w ramach projektu Społeczno - Edukacyjnego "Matematyka Po Prostu". Jego celem jest pomoc w przygotowaniu oraz wsparcie tegorocznych maturzystów w zrozumieniu i przyswojeniu materiału obowiązującego na maturze z matematyki. Mając na uwadze zatrważający procent uczniów, którzy nie zdali matury z matematyki, zależy nam na uzupełnieniu braków spowodowanych pandemią i nauczaniem zdalnym.

Partnerem projektu jest Energyladnia.

https://zday.pl/matematyka-mat...

Kurs funkcjonuje w formie VOD, czyli platformy online, w formule nagranych “lekcji wideo”, co pozwala na natychmiastowy i nieograniczony w czasie dostęp do materiałów. Dzięki temu uczniowie Państwa szkoły mogą w dowolnym momencie przerabiać wybrany materiał.

Darmowy Kurs „Matematyka Po Prostu” to:

1. Treści przyjazne dla uczniów z dysleksją

2. 45 tematów maturalnych w postaci filmów wideo w 11 działach

3. Omówienie wybranych arkuszy maturalnych, wraz z rozwiązywaniem zadań

4. Omówienie różnych typów zadań, pojawiających się na egzaminie

5. Treści zgodne z zagadnieniami maturalnymi

6. Lepsze zrozumienie materiału, który muszą znać na egzamin maturalny

7. Bogaty zakres tematów i ich szczegółowe omówienie pod kątem matury

8. Powtórzenie przed egzaminem maturalnym na podstawie objaśnień w formie wideo do arkuszy

9. Lepszy wynik na maturze

Liczba dostępów jest limitowana, dlatego warto szybko skorzystać z programu.

Jeżeli zależy Państwu na podniesieniu wyników maturalnych z matematyki i wparciu swoich uczniów jako szkoła, prosimy o poinformowanie uczniów i ich rodziców o możliwości bezpłatnego dostępu do kursu przez dziennik elektroniczny.

Zapisy na stronie https://zday.pl/matematyka-mat...

 

 

Z poważaniem,

Karol Wilczyński
Prezes Polskiego Instytutu Edukacji