Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

W dniu 14 września 2022 r. o godz. 16.30 do udziału w wideokonferencji zapraszamy rodziców. Proponujemy spotkanie na temat profilaktyki chorób zakaźnych, które poprowadzi Pan płk dr n. biol. Aleksander Michalski Komendant 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie. Wideokonferencję organizuje Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Zbiórka dla uchodźców z Ukrainy

Dziękujemy za włączenie się do zbiórki dla naszych wschodnich sąsiadów. Część przekazaliśmy do Urzędu Miasta, a część zawieźliśmy na MOP Markuszów przy okazji wyjazdu do Lublina.

Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEiN i organizacja wypoczynku – lato 2022

Konkurs biochemiczny UMCS.

W dniu 2.03.2022 r. odbył się XIII Konkurs Biochemiczny organizowany przez Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie. Naszą szkołę w tym ogólnopolskim konkursie reprezentowała Oliwia Witaszek, uczennica klasy III A. Gratulujemy udanego startu i bardzo dobrego wyniku!

Nastolatki w wirtualnym tunelu.

Poradnik dla rodziców.

Dzień żołnierzy wyklętych.


1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

Ferie z kulturą

Ferie 2022

Szczepienia uczniów od 12. roku życia

Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało ponownie do szkół i placówek zestaw materiałów informacyjnych dotyczących profilaktyki chorób zakaźnych ( w tym COVID-19).

W materiałach znalazły się m.in. odnośniki do scenariuszy zajęć dla różnych grup wiekowych oraz plakaty dotyczące szczepień.

Zapal światło wolności

Zapalenie świec w oknach stało się w czasie stanu wojennego znakiem pamięci o Polakach walczących o godność i wolność. Do tego symbolicznego gestu solidarności wezwali wówczas papież Jan Paweł II i prezydent USA Ronald Reagan. Również dzisiaj zapalenie światła w oknach naszych domów wieczorem, 13 grudnia, o godz. 19.30, będzie symbolicznym gestem pamięci o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
W akcji można wziąć udział również wirtualnie – szczegóły na stronie  https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/
Chętni, którzy chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Mapa ponad 3000 punktów (w tym około 100 punktów w Lublinie), w których można wykonać szczepienie przeciw grypie, znajduje się na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype. Akcja będzie trwać do wyczerpania rezerwy szczepionek lub do 31 marca 2022 r. Więcej informacji o bezpłatnych szczepieniach przeciwko grypie znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Już 25 listopada odbędą się konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia" dla województwa lubelskiego. Zdecyduj jaka będzie przyszłość młodego pokolenia. Zapisz się na #KonsultacjeDlaMłodych do 24.11 do godz. 12:00. Link do formularza poniżej