foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
JESTEŚMY SZKOŁĄ BEZPIECZNĄ - PRZYJAZNĄ UCZNIOM I ICH RODZICOM

Szkoła Społeczna

im. Chrystiana Piotra Aignera w Puławach

STATYSTYKI

Użytkowników:
18253
Artykułów:
54
Zakładek:
9
Odsłon artykułów:
91624
Dzisiaj jest: 27 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Iwony, Sabiny, Wincentego

phoca thumb l 1 IMG 3874      Dnia 15.06.2015r. uczniowie klasy II i III gimnazjum oraz klasy I liceum wybrali się pod opieką  p. Barbary Arciuch i p. Anny Mróz na wycieczkę do ośrodka archeologicznego Grodzisko Żmijowiska. Uprzednio młodzież zapoznała się z bieżącą działalnością tego miejsca i jego najważniejszymi wydarzeniami w przeszłości. Uchodzi ono za jedno z najbardziej oryginalnych muzeów w Polsce. Wybrani uczniowie z klasy I liceum przygotowali niezbędne  informacje o tym regionie i przedstawili je swoim młodszym kolegom.
     Uczniowie mogli z bliska obejrzeć to wczesnośredniowieczne grodzisko słowiańskie. Niegdyś ten okazały gród  i towarzyszące mu osady zamieszkiwali Słowianie. Tuż obok grodziska wybudowano mały skansen, ukazujący typową dla wczesnego średniowiecza zabudowę osadową.   
     Zwiedzający nie ukrywali, że byli pod wielkim wrażeniem tego miejsca.  Niezwykle interesujący okazał się być zachowany fragment wału obronnego, który został tylko częściowo zrekonstruowany (łącznie z bramą), na podstawie wyników badań wykopaliskowych. Wyjątkowo ciekawe były  również odtworzone obiekty techniczne znajdujące się obok grodu. Zwiedzając to miejsce uczniowie czuli się tak, jakby odbywali prawdziwą wędrówkę w czasie.
     Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni i przyznali, że te okolice są bardzo urocze i z całą pewnością warto je jeszcze raz zwiedzić.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Copyright © 2020 AIGNER Rights Reserved.