foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
JESTEŚMY SZKOŁĄ BEZPIECZNĄ - PRZYJAZNĄ UCZNIOM I ICH RODZICOM

Szkoła Społeczna

im. Chrystiana Piotra Aignera w Puławach

STATYSTYKI

Użytkowników:
18253
Artykułów:
54
Zakładek:
9
Odsłon artykułów:
91638
Dzisiaj jest: 27 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Iwony, Sabiny, Wincentego

phoca thumb l 1 IMG 3386Międzynarodowy Dzień Dziecka w Polsce obchodzony jest od 1950 roku w dniu 1 czerwca i z tej okazji  atrakcją zorganizowaną dla uczniów - tych młodszych i nieco starszych była lekcja historii na żywo z udziałem zaproszonych gości,  wystylizowanych na prawdziwych   średniowiecznych rycerzy. Zaprezentowali oni elementy ubioru i uzbrojenia charakterystyczne dla średniowiecznego rycerza. Ponadto uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat życia i obyczajów rycerskich, takich jak pasowanie na rycerza oraz ślubowanie damie serca. Przybyli do naszej szkoły rycerze przybliżyli uczniom zasady kodeksu rycerskiego, przedstawili sposoby walki oraz zaprezentowali rodzaje broni z tamtego okresu. Ta przeprowadzona w nietypowy sposób lekcja historii przeniosła uczniów w odległe czasy średniowiecza. Najciekawszym punktem spotkania był pojedynek rycerzy, który wzbudził wielki zachwyt szczególnie wśród naszych najmłodszych uczniów. Najbardziej wyczekiwanym przez wszystkich kolejnym punktem spotkania była możliwość przymierzenia hełmu czy przyjrzenia się z bliska jak wygląda miecz oraz tarcza. A ci najodważniejsi zostali zakuci w dyby. Zajęcia upłynęły w wyjątkowo miłej i sympatycznej atmosferze. Uczniowie brali czynny udział w pokazie sztuki rycerskiej i na pewno dużo się nauczyli. Sami przyznali, że już nie mogą się doczekać  kolejnej żywej lekcji historii w naszej szkole.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Copyright © 2020 AIGNER Rights Reserved.