foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
JESTEŚMY SZKOŁĄ BEZPIECZNĄ - PRZYJAZNĄ UCZNIOM I ICH RODZICOM

Szkoła Społeczna

im. Chrystiana Piotra Aignera w Puławach

STATYSTYKI

Użytkowników:
18253
Artykułów:
54
Zakładek:
9
Odsłon artykułów:
91637
Dzisiaj jest: 27 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Iwony, Sabiny, Wincentego

IMG 1559Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015
     Dzień 26 czerwca 2015 r. tak długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów Społecznej Szkoły im. Chrystiana Piotra Aignera był dniem szczególnym w naszej szkole. Podobnie jak w większości szkół w całej Polsce także i w naszej miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015.
Jednak najważniejszym wydarzeniem tego dnia dla całej społeczności szkolnej było pożegnanie odchodzących na emeryturę pani Barbary Arciuch i pani Lucyny Ziembowicz, które pracowały w naszej szkole od początku jej istnienia. Pani Barbara Arciuch  była nauczycielką  biologii, a pani Lucyna Ziembowicz  języka polskiego.

 

Pożegnanie odchodzących na emeryturę pani Barbary Arciuch i  pani Lucyny Ziembowicz       
    Uczniowie klas I liceum oraz I, II i III klasy gimnazjum pod czujnym okiem pani Emilii Sołtysiak przygotowali dla pań część artystyczną, na którą złożyły się  recytowane przez uczniów fragmenty wierszy, a także słowa podziękowania za wiele lat trudu, wysiłku i poświęcenia, jakie panie włożyły w edukację i wychowanie młodzieży.

     Uczniowie gorąco dziękowali nie tylko za te wszystkie wspólne lata bardzo ciężkiej i jakże owocnej pracy, ale także za wielkie serce, cierpliwość, wyrozumiałość i okazywaną im na każdym kroku życzliwość.
     Reprezentanci klas z nieukrywaną dumą recytowali wiersze m.in. Jana Kochanowskiego oraz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, które to pomogły im przekazać  trudne do wypowiedzenia słowa pożegnania skierowane do naszych kochanych pań.

 

Uczniowie  zakończyli swoje wystąpienie  recytując wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego:


Ile razem dróg przebytych?

Ile razem dróg przebytych?
Ile ścieżek przedeptanych ?
ile deszczów, ile śniegów
wiszących nad latarniami?
    
Ile listów, ile rozstań
ciężkich godzin w miastach wielu?
I znów upór, żeby powstać
i znów iść, i dojść do celu.

Ile w trudzie nieustannym
wspólnych zmartwień,
wspólnych dążeń?
ile chlebów rozkrajanych?

Pocałunków? Schodów? Książek?
twe oczy, jak piękne świece,
a w sercu źródło promienia.
Więc ja chciałbym twoje serce
ocalić od zapomnienia.

 

     Po wystąpieniu uczniów głos zabrała pani Dyrektor, która  w imieniu swoim  i  całego Grona Pedagogicznego oraz pracowników administracji szkoły podziękowała pani Barbarze Arciuch i pani Lucynie Ziembowicz za te wszystkie  lata wspólnej i wytężonej pracy. Pani Dyrektor dziękowała paniom za to, że w czasie swojej pracy  miały na względzie przede wszystkim dobro i bezpieczeństwo swoich uczniów oraz dołożyły wszelkich starań mających na celu jak najlepsze wykształcenie i wychowanie swoich uczniów. Dziękowała za ich troskę, okazywaną dobroć ,  codzienny optymizm i bezgraniczne poświęcenie.
     Na zakończenie swego przemówienia pani Dyrektor życzyła paniom odchodzącym na emeryturę dużo zdrowia, radości i pogody ducha. Samych wspaniałych i spokojnych dni w życiu osobistym oraz wolnego czasu na realizację swoich marzeń.
      Pani Dyrektor wyraziła także nadzieję, że panie nie zapomną o szkole i będą ją często odwiedzać.
     Kolejnym punktem w programie uroczystości było wystąpienie uczniów gimnazjum i liceum w przygotowanej na zakończenie roku szkolnego akademii, na której zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie , doskonale odgrywając powierzone im role i wprawiając w zachwyt zgromadzoną na sali publiczność.
     Po wielu ciepłych słowach  i wyjątkowo wzruszających chwilach nastąpił długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci i młodzież naszej szkoły moment rozdania świadectw. Po raz kolejny głos zabrała pani Dyrektor, która na początku swego wystąpienia dokonała krótkiego podsumowania minionego roku szkolnego 2014/2015. Wymieniła wszystkie ważne wydarzenia, które miały miejsce w ciągu tych 10 miesięcy intensywnej i wyczerpującej nauki. Pogratulowała wszystkim uczniom, ale w szczególności podkreśliła zasługi i dokonania naszych najlepszych uczniów.
     Jan Sadurski (kl. I LO), Weronika Łyszcz (kl. II G) i Cyryl Leszczyński (kl. II G) poza wzorowym zachowaniem, świadectwem z wyróżnieniem otrzymali również Nagrodę Prezydenta Miasta Puław dla najlepszych uczniów. Na ręce rodziców wyżej wymienionych uczniów pani Dyrektor złożyła specjalny list gratulacyjny.
      Najlepsi uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody książkowe, które przyznawane były za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, ale także jak to miało miejsce w przypadku Kacpra Wolińskiego(ucznia klasy I G) za stuprocentową frekwencję.
      Po wręczeniu świadectw i gorących gratulacjach wychowawców poszczególnych  klas jeszcze raz pani Dyrektor wyraziła swe wielkie zadowolenie ze wspaniałych sukcesów i osiągnięć uczniów i życzyła wszystkim udanego odpoczynku i bezpiecznych wakacji.

Copyright © 2020 AIGNER Rights Reserved.