Powrót uczniów do nauki stacjonarnej od 10 stycznia 2022 r.

Zapal światło wolności

Zapalenie świec w oknach stało się w czasie stanu wojennego znakiem pamięci o Polakach walczących o godność i wolność. Do tego symbolicznego gestu solidarności wezwali wówczas papież Jan Paweł II i prezydent USA Ronald Reagan. Również dzisiaj zapalenie światła w oknach naszych domów wieczorem, 13 grudnia, o godz. 19.30, będzie symbolicznym gestem pamięci o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
W akcji można wziąć udział również wirtualnie – szczegóły na stronie  https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/
Chętni, którzy chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Mapa ponad 3000 punktów (w tym około 100 punktów w Lublinie), w których można wykonać szczepienie przeciw grypie, znajduje się na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype. Akcja będzie trwać do wyczerpania rezerwy szczepionek lub do 31 marca 2022 r. Więcej informacji o bezpłatnych szczepieniach przeciwko grypie znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Już 25 listopada odbędą się konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia" dla województwa lubelskiego. Zdecyduj jaka będzie przyszłość młodego pokolenia. Zapisz się na #KonsultacjeDlaMłodych do 24.11 do godz. 12:00. Link do formularza poniżej